Honour Roll:

R-ROC(WA) Concours' d'lgance Winners

The Club Concours was first conducted in 1965, at Canning Dam, and with one exception (1991), has been held every year since.

This record is incomplete, as no information is currently to be found on the results of the following years: 1970, 1972, and 2006.
Also, the full results of the following years are not available: 2005, 2007, and 2008

  The results from 1965 to 2002 were researched and compiled by Mark Babidge, and published in In the Rear View Mirror, by David Neely, 2004.
The more recent information has been gathered by Diane Magrath and added to by Terry Walker.

Updated 9 July 2017

 2017
Held at Stirling Square, Guildford

sev251

Outright Winner1963 R-R Silver Cloud 3  Saloon SEV251Roy Lyons
Class 11922 R-R 40/50 HP Barker Limousine 4PG Brian Tilbury
Class 71950 Bentley Mk 6 B239G SaloonNeil Williamson
Class 81963 R-R Silver Cloud 3  Saloon SEV251Roy Lyons
Class 91976 R-R Silver Shadow Saloon SRH25643Stan Stroud
Class 101990 R-R Silver Spirit 2 Saloon  ASKO3497Rowland Palmer
Class 121998 R-R Silver Seraph Saloon AAXO1078Richard Joyce
Touring1983 R-R Silver Spur Saloon AND06783Alan Dickson
Show and Shine1952 Bentley Mk 6 Saloon B199NBruce Morison
Ladies' Choice1950 Bentley Mk 6 B239G SaloonNeil Williamson

2016
Held at Stirling Square Guildford

2016

Outright Winner 1976 Silver Shadow saloon SRH 25643
Stan Stroud
Class 2 1927 Phantom 1 34UF
Charles Bush
Class 5 1936 Bentley 4 1/4 Franay / Roger Fry B126 JD
Peter Briggs
Class 8 1963 Silver Cloud 3 Saloon SEV 251
Roy Lyons
Class 9 1976 Silver Shadow saloon SRH 25643
Stan Stroud
Class 10 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Class 14 2012 Bentley Continental GT BE04419
Beryl Lyons
Best Bentley 2012 Bentley Continental GT BE04419
Beryl Lyons
Ladies Choice 1959 Phantom 5
John Bird
Touring Trophy 1987 Silver Spirit Saloon CH22111
Bill Kerr
Show and Shine 1963 Silver Cloud Saloon SCX 317
Lynette Whyte

2015
Held at Houghtons

Outright Winner 1963 Silver Cloud 3 Saloon SEV 251
Roy Lyons
Class 1 1914 Silver Ghost Barker Landaulette 54AB
Peter Briggs
Class 3 1928 20 HP Hooper Landaulette GKM 66
Max Cuypers
Class 8 1963 Silver Cloud 3 Saloon SEV 251
Roy Lyons
Class 10 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Class 13 2012 Bentley Continental GT BE04419
Beryl Lyons
Age and Authenticity 1914 Silver Ghost Barker Landaulette 54AB
Peter Briggs
Best Bentley 2012 Bentley Continental GT BE04419
Beryl Lyons
Best Restoration 1963 Silver Cloud 3 Saloon SEV 251
Roy Lyons
Ladies Choice 1928 20 HP Hooper Landaulette GKM 66
Max Cuypers
Touring Trophy 1990 Silver Spirit Saloon CH32882
Ron Hancock
Show and Shine 1933 Phantom 2 Continental H J Mulliner 86PY
Nathan Clements

2014
Held at Houghtons

Outright Winner 1947 Silver Wraith Sedanca deVille
Trevor and Jane Pickering
Class 1 1922 Silver Ghost Open Drive Limo 4PG
Brian Tilbury
Class 3 1928 20 HP Hooper Landaulette GKM 66
Max Cuypers
Class 6 1947 Silver Wraith Sedanca deVille
Trevor and Jane Pickering
Class 8 1963 Silver Cloud Saloon SCX 317
Lynette Whyte
Class 9 1976 Silver Shadow saloon SRH 25643
Stan Stroud
Class 10 1982 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Class 12 1998 Silver Seraph Saloon AAXO1078
Richard Joyce
Age and Authenticity 1922 Silver Ghost Limousine 4PG
Brian Tilbury
Best Bentley 1997 Bentley Turbo RL BPV59094
Rob Tolton
Touring Trophy 1997 Bentley Turbo RL BPV59094
Rob Tolton
Show and Shine 11947 Silver Wraith Sedanca deVille
Trevor and Jane Pickering

2013
Held at Caversham House

Outright Winner 1997 Bentley Continental WCH6 3012
Dick Erskine
Class 2 1927 Phantom 1 34UF
Charles Bush
Class 5 1936 Bentley 4 1/4 B158LS
Evan Edwards
Class 6 1955 Silver Dawn SUJ98
Val Keogh
Class 7 1951 Mk 6 Bentley B344LJ
Andrew Marsden
Class 9 1972 Silver Shadow saloon SRH13495
Stan Stroud
Class 10 1997 Bentley Continental WCH6 3012
Dick Erskine
Class 14 2004 Bentley Continental GT CO21875
Roy Lyons
Best Restoration 1951 Mk 6 Bentley B344LJ
Andrew Marsden
Best Bentley 1997 Bentley Continental WCH6 3012
Dick Erskine
Touring Trophy 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Show and Shine 1933 Phantom 2 112PY
Trevor and Jane Pickering

2012
Held at Caversham House

Outright Winner 1937 Phantom 3 Drophead 3BT3
Julian Walter
Class 4 1937 Phantom 3 Drophead 3BT3
Julian Walter
Class 6 1954 Silver Dawn SUJ 98
Val Keogh
Class 8 1963 Silver Cloud 3 Standard Sedan SCX317
Lynette Whyte
Class 9 1972 Silver Shadow 1 SRH 13495
Miles Malcolm
Class 10 1997 Bentley Turbo RL BPV59094
Rob Tolton
Class 12 1998 Silver Seraph XCH01078
Richard Joyce
Age and Authenticity 1937 Phantom 3 Drophead 3BT3
Julian Walter
Best Restoration 1937 Phantom 3 Drophead 3BT3
Julian Walter
Touring Trophy 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Show and Shine Silver Shadow 2 SRH 31532
Ron Bodenham
Best Bentley 1997 Bentley Turbo RL BPV59094
Rob Tolton

2011
Held at Caversham House

Outright Winner 1990 R-R Corniche 3 Convertible ADL 30116
Richard Erskine
Class 1 1922 Silver Ghost Limousine 4PG
Brian Tilbury
Class 2 1927 Phantom 1 Ascot Tourer 48UF
Val Keogh
Class 9 1963 Silver Cloud 3 Standard Sedan SCX317
Lynette Whyte
Class 10 1972 Silver Shadow 1 SRH 13495
Miles Malcolm
Class 11 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Age and Authenticity 1922 Silver Ghost Limousine 4PG
Brian Tilbury
Touring Trophy 1978 Silver Shadow 2 SRH 34034
Di Magrath

2010
Held at British Car Day Gingin

Outright Winner 1913 40-50 HP Silver Ghost 2316
Alan Tribe
Class 1 1913 40-50 HP Silver Ghost 2316
Alan Tribe
Class 2 1927 Phantom 1 34UF
Charles Bush
Class 4 1938 Phantom 3 3CM 169
Stephen Hobson
Class 11 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Best Restoration 1913 40-50 HP Silver Ghost
Alan Tribe
Best Bentley 1997 Bentley Turbo RL BPV59094
Rob Tolton
Age and Authenticity 1913 40-50 HP Silver Ghost
Alan Tribe
Touring Trophy 1997 Bentley Turbo RL BPV59094
Rob Tolton

2009
Held at British Car Day Gingin

Outright Winner 1937 Bentley 4 1/4 B158 LS
Evan and Jackie Edwards
Class 2 1927 Phantom 1 34 UF
Charles Bush
Class 5 1937 Bentley 4 1/4 B158 LS
Evan and Jackie Edwards
Class 10 1978 Silver Shadow 2 SRH 34034
Miles Malcolm
Class 11 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Age and Authenticity 1927 Phantom 1 34 UF
Charles Bush
Touring Trophy 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Ladies' Choice 1997 Bentley Turbo RL BPV59094
Rob Tolton
Show and Shine 1971 Silver Shadow SRH 111129
Craig Morris

2008

Outright Winner 1938 Rolls-Royce Wraith H J Mulliner WXA68
Barry Ryle
Show and Shine 1969 RR Silver Shadow SRH5312
Reg & Shirley Matthew
Class 10 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
  **incomplete: other details not to hand**  

2007
Held at Gingin

67AU

Outright Winner 1924 Silver Ghost Roger Fry All-Weather 67AU
Gerard Burkhardt
Class 9 1976 Silver Shadow 1 saloon SRH25643
Stan Stroud
Show and Shine 1935 20/25 Hooper All-weather GEH37
Arthur & Jen McComb
**Incomplete: other details not to hand**

2006
Held at Stirling Square Guildford

2005
Held at WA Motor Museum

Outright Winner 1965 Silver Cloud SKP 195
Richard Erskine
Class 8 1965 Silver Cloud SKP 195
Richard Erskine
Class 10 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
  **Incomplete: other details not to hand**  

2004
Held at Guildford Grammar School

Outright Winner 1965 Silver Cloud 3 SKP 195
Hilary Erskine
Class 4 1939 R-R Park Ward WEC 31
Lisa Buckleton
Class 9 1965 Silver Cloud 3 SKP 195
Hilary Erskine
Class 11 1997 Bentley Turbo RL BPV59094
Dick Erskine
Best Bentley 1997 Bentley Turbo RL BPV59094
Dick Erskine
Touring Class 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Ladies' Choice 1997 Bentley Turbo RL BPV59094
Dick Erskine
Show and Shine 1977 Silver Shadow SRH 31051
Harry Heuchan

2003
Held in the Midland Railway Workshops.

Outright Winner 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Class 9 1965 Silver Cloud III saloon SJR433
Frits Verbunt
Class 10 1976 Silver Shadow saloon SRH 25643
Stan Stroud
Class 11 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Show and Shine 1939 Wraith WEC31
Lisa Buckleton

2002

Class 1 1921 Silver Ghost Cunard 65UE
Jeremy Green
Class 2 1929 Phantom 2 Roger Fry Boat Tail 61WJ
Mick Rust
Class 4 1939 Wraith Park Ward WEC 31
Lisa Buckleton
Class 5 1939 4 1/4 Bentley tourer
Breda Greene
Class 7 1951 Bentley Mk 6 James Young saloon
Shirley Smith
Class 9 1960 Silver Cloud 2 SWC 26
Henry Overmars
Class 10 1976 Shadow 1 saloon SRH 25643
Stan Stroud
Class 11 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Best Bentley 1951 Bentley Mk 6 James Young saloon
Shirley Smith
Age and Authenticity 1921 Silver Ghost Cunard 65UE
Jeremy Green
Touring Class 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson

2001
Held at Houghtons

Outright Winner 1927 Phantom 1 Roger Fry Tourer 69EF
Merilyn Babidge
Class 2 1927 Phantom 1 Roger Fry Tourer 69EF
Merilyn Babidge
Class 10 1976 Silver Shadow saloon SRH 25643
Stan Stroud
Class 11 1985 Silver Spirit FCH 12901
Len Carroll
Age and Authenticity 1929 Phantom 2 Roger Fry boat-tail touring WJ61
Mick Rust
Touring Class 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson

2000
Held at Whiteman Park


Outright Winner 1961 Bentley S2 Continental BC86BY
Peter Graham
Class 1 1921 Silver Ghost Cunard Tourer 65UE
Jeremy Greene
Class 2 1929 Phantom 2 Roger Fry boat-tail touring WJ61
Mick Rust
Class 4 1938 Wraith H J Mulliner WXA68
Barry Ryle
Class 5 1939 Bentley 4 1/4 B199MX
Breda Greene
Class 9 1961 Bentley S2 Continental BC86BY
Peter Graham
Class 10 1975 Silver Shadow LWB LRH20813
Trevor & Diane Jones
Class 11 1985 Silver Spirit ASS12901
Len Carroll
Best Restoration 1961 Bentley S2 Continental BC86BY
Peter Graham
Best Bentley 1961 Bentley S2 Continental BC86BY
Peter Graham
Age and Authenticity 1921 Silver Ghost 65UE
Jeremy Greene
Touring Class 1983 Silver Spur AND06783
Alan Dickson
Ladies Choice 1938 Wraith H J Mulliner WXA68
Barry Ryle

1999
Held at Whiteman Park

Outright Winner 1927 Phantom 1 Park Ward Tourer 71UF
Brian Tilbury
Class 2 1929 Phantom 2 Roger Fry boat-tail touring WJ61
Mick Rust
Class 4 1939 Wraith WHC72
Steve Weeks
Class 7 1951 Bentley Mk 6 B14LJ
Shirley Smith
Class 9 1964 Silver Cloud 3 SGT 203
Bas Renolds
Class 10 1975 Silver Shadow LWB LRH20813
Len Carroll
Best Restoration 1929 Phantom 2 boat tail touring WJ61
Mick Rust
Best Bentley 1951 Bentley Mk 6 B14LJ
Shirley Smith
Age and Authenticity 1929 Phantom 2 Roger Fry boat tail touring WJ61
Mick Rust
Ladies Choice 1964 Silver Cloud 3 SGT 203
Bas Renolds
Touring Class 1978 Silver Shadow 2 SRH 34034
Diane Magrath

1998

1998

Outright Winner 1975 Silver Shadow LWB LRH20813
Len Carroll
Class 2 1927 Phantom 1 Roger Fry Ascot Tourer 48UF
Val Keogh
Class 3 1925 20 HP Hope Landaulette GLK74
Brian Tilbury
Class 7 1951 Bentley Mk 6 James Young B14LJ
Shirley Smith
Class 10 1978 Silver Shadow 2 SRH 34034
Ron Magrath
Class 11 1995 Silver Spirit STH57273
Charles & Eileen Day
Bentley Trophy 1951 Bentley Mk 6 James Young B14LJ
Shirley Smith
Touring Trophy 1995 Silver Spirit Saloon AST057273
Charles & Eileen Day
Ladies Choice 1925 20 HP Hope Landaulette GLK74
Brian Tilbury

1997

B105CW

Outright Winner 1935 Bentley 3 1/2 litre Roger Fry dhc B105CW
Julian Walter
Class 1 1920 Silver Ghost Roger Fry tourer 51FW
Julian Walter
Class 5 1939 Bentley 4 1/4 Robinson B199MX
Breda Greene
Class 7 1951 Bentley Mk 6 James Young B14LJ
Shirley Smith
Class 9 1963 Bentley S3 Saloon B294CH
Mark & Hazel Wheatley
Class 10 1975 Silver Shadow LWB LRH20813
Len Carroll
Class 11 1995 Silver Spirit Saloon AST57273
Charles & Eileen Day
Bentley Trophy 1935 Bentley 3 1/2 litre B105CW
Julian Walter
Age and Authenticity 1920 Silver Ghost Roger Fry tourer 51FW
Julian Walter
Touring Class 1978 Silver Shadow 2 SRH 34034
Ron Magrath

1996

Outright Winner 1920 Silver Ghost Roger Fry tourer 51FW
Julian Walter
Class 1 1914 Silver Ghost Barker Landaulette 54AB
Peter Briggs
Class 2 1927 Phantom 1 Roger Fry Tourer 69EF
Mark Babidge
Class 3 1934 20/25 Martin & King Coupe GLB27
Eric Cecil
Class 5 1936 Bentley 4 1/4 Roger Fry B1554M
Eric Cecil
Class 6 1949 Silver Wraith Hooper Limousine WGC 24
Dennis Sowden
Class 9 1965 Silver Cloud S3 Saloon SJR433
Frits & Frankie Verbunt
Class 10 1978 Silver Shadow 2 saloon SRH 35030
Eddie Van Mil
Class 11 1995 Silver Spirit saloon AST57273
Charles & Eileen Day
Age and Authenticity 1920 Silver Ghost Roger Fry tourer 51FW
Julian Walter
Best Bentley 1951 Bentley Mk 6 James Young B14LJ
Shirley Smith
Ladies Choice 1924 Silver Ghost 69EM
Louis Mostert

1995

B105CW

Outright Winner1936 Bentley 3 1/2 litre B105CWEric Cecil
Class 11914 Silver Ghost Barker Landaulette 54ABPeter Briggs
Class 51936 Bentley 3 1/2 litre B105CWEric Cecil
Class 71951 Bentley Mk 6 B108MDDavid Foulkes
Class 101978 Silver Shadow SRH34034Ron Magrath
Class 111984 Silver Spirit ASE10038Charles Day

1994

Outright Winner 1936 Bentley 4 1/4 Roger Fry drophead B155HM
Eric Cecil
Class 1 1921 Silver Ghost Roger Fry tourer 106AG
Con Keogh
Class 2 1927 Phantom 1 Roger Fry Ascot Tourer 48 UF
Con Keogh
Class 3 1934 20/25 Martin & King Coupe GLB27
Eric Cecil
Class 4 1937 Phantom 3 Rippon Limousine 3DL 14
Julian Walter
Class 5 1934 Bentley 3 1/5 litre B105CW
Eric Cecil
Class 7 1953 Bentley R-Type Saloon B230UM
Bill Busby
Class 9 1965 Bentley S3 Saloon
Athol Thain
Class 10 1971 Silver Shadow saloon SRH 9554
Steve Henderson
Class 11 1985 Silver Spirit Saloon 
Charles Day
Age and Authenticity 1921 Silver Ghost Cunard Tourer 65UE
Jeremy Greene
Ladies Choice 1934 Bentley 3 1/2 litre Vanden Plas d/head B140AH
Bas Renolds

1993
Held at Cottesloe Civic Centre

Magrath
(Photo taken in 2011)
Outright Winner1974 Silver Shadow 2 SRH34034Ron Magrath
Class 1 1924 Silver Ghost Windovers tourer 41EM
Jeremy Greene
Class 5 1939 Bentley 4 1/4 Robinson B199MX
Breda Greene
Class 6 1951 Silver Wraith James Young limousine WME 18
Matt Smith
Class 7 1953 Bentley R Type B230UM
Bill Busby
Class 10 1969 Silver Shadow SRH4384
Carol Farrell
Class 11 1985 Silver Spirit
Charles Day
Age and Authenticity 1914 Silver Ghost Barker Landaulette 54AB
Peter Briggs

 1992

WGC24

Outright Winner1949 Silver Wraith WGC24
Dennis Sowden
Class 11921 Silver Ghost 65UEJeremy Greene
Class 51939 Bentley 4 1/4 litre Robinson B199MXBreda Greene
Class 61950 Silver Wraith  WME18Matt Smith
Class 71954 Bentley R-Type B230UMBill Busby
Class 81957 Bentley S1 B464EGJim Keogh
Class 91961 Bentley S2 B32CUMark Babidge
Class 101978 Silver Shadow S2 SRH34034Ron Magrath
Class 111984 Silver Spirit ASE10038Charles Day
Age and Authenticity1914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs

1991: Not Held

1990

B199MX

Outright Winner1939 Bentley 4 1/4  B199MXBreda Greene
Class 11914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs
Class 21927 Phantom 1 48UFCon Keogh
Class 51939 Bentley 4 1/4 Robinson B199MXBreda Greene
Class 61950 Silver Wraith  WME18Matt Smith
Class 71950 Mark 6 B239GTMark Semmens
Class 91965 Bentley S3 B284HNAthol Thain
Class 101970 Silver Shadow SRH8098Frits Verbunt
Age and Authenticity1914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs
Ladies Choice1975 Corniche DRH20714Roy McGrath

1989

WME18

Outright Winner1950 Silver Wraith  WME18Matt Smith
Class 11914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs
Class 31934 Rolls-Royce 20/25 GLB27Harry Thompson
Class 51939 Bentley 4 1/4 Robinson B199MXBreda Greene
Class 61950 Silver Wraith  WME18Matt Smith
Class 7 1951 Bentley Mk 6 B108MDDavid Foulkes
Class 101968 Silver Shadow SRH4015 Ted Lisle
Age and Authenticity1914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs

1988

WGC24

Outright Winner1949 Silver Wraith WGC24Dennis Sowden
Class 11914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs
Class 31934 Rolls-Royce 20/25 GLB27Harry Thompson
Class 51939 Bentley 4 1/4 Robinson B199MXBreda Greene
Class 61950 Silver Wraith  WME18Matt Smith
Class 71951 Bentley Mk 6 B108MDDavid Foulkes
Class 91960 Silver Cloud 2Henry Overmars
Class 101968 Silver Shadow SRH4015Ted Lisle
Age and Authenticity1914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs

1987
Fremantle Art Centre

Outright Winner1968 Silver Shadow SRH4015Ted Lisle
Class 11914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs
Class 21927 Phantom 1 48UF Ascot TourerCon Keogh
Class 31934 20/25 Barker Limousine GNC26 Colin Heath
Class 51935 Bentley 3 1/2 Litre B20EF Peter Briggs
Class 61950 Silver Wraith  WME18Matt Smith
Class 71951 Bentley Mk 6 B108MDDavid Foulkes
Class 101968 Silver Shadow SRH4015Ted Lisle
Age and Authenticity1914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs

1986

GNC26
(Photo taken in 2010)

Outright Winner1934 20/25 Barker Limousine GNC26 Colin Heath
Class 11914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs
Class 21927 Phantom 1 Ascot Tourer 48UFCon Keogh
Class 31934 20/25 Barker Saloon GNC26Colin Heath
Class 41937 25/30 James Young Limousine GRP79Roger Fry
Class 51939 Bentley 4 1/4 Robinson B199MXBreda Greene
Class 61950 Silver Wraith  WME18Matt Smith
Class 101968 Silver Shadow SRH4015Ted Lisle
Age and Authenticity1914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs

1985

WME18

Outright Winner1950 Silver Wraith  WME18Matt Smith
Class 11920 Silver Ghost  Horner & Ward Tourer 49FWTony Packer
Class 21927 Phantom 1 Ascot Tourer 48UFCon Keogh
Class 31934 20/25 Barker Saloon GNC26Colin Heath
Class 41937 25/30 James Young Limousine GRP79 Roger Fry
Class 51935 Bentley 3 1/2 litre B20EFPeter Briggs
Class 61950 Silver Wraith  WME18Matt Smith
Class 71951 Bentley Mk 6 B378NZBarry Anderson
Class 81960 Silver Cloud 2 saloon SWC548Ian Edwards
Class 91965 Bentley S3 saloon B284 HNAthol Thain
Class 101978 Silver Shadow 2 SRH33684Ralph Pearson
Age and Authenticity1937 35/30 James Young Limousine GRP79 Roger Fry

1984

B199MX

Outright Winner1939 Bentley 4 1/4  B199MXBreda Greene
Class 11914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs
Class 31934 20/25 Barker Saloon GNC26Colin Heath
Class 41937 25/30 James Young Limousine GRP79 Roger Fry
Class 61954 Silver Dawn Saloon SRH36Terry Smith
Class 91963 Silver Cloud 3 Saloon SCX317Lewis Riches
Class 101971 Silver Shadow Saloon SRH11370Jeremy Greene
Age and Authenticity1914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs

1983

Claremont Teachers College

Outright Winner1954 Silver Dawn Saloon SRH36Terry Smith
Class 11914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs
Class 31934 20/25 Barker Saloon GNC26Colin Heath
Class 41937 25/30 James Young Limousine GRP79Roger Fry
Class 51939 Bentley 4 1/4  B199MXBreda Greene
Class 61954 Silver Dawn Saloon SRH36Terry Smith
Class 91963 Silver Cloud 3 Saloon SCX317Lewis Riches
Class 101971 Silver Shadow Saloon SRH11370Jeremy Greene
Age and Authenticity1914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs

1982

GRP79

Outright Winner1937 35/30 James Young Limousine GRP79Roger Fry
Class 11920 Silver Ghost  Horner & Ward Tourer 49FWTony Packer
Class 31934 20/25 Barker Saloon GNC26Colin Heath
Class 41937 25/30 James Young Limousine GRP79Roger Fry
Class 61954 Silver Dawn Saloon SRH36Terry Smith
Class 91963 Silver Cloud 3 Saloon SCX317Lewis Riches
Class 101971 Silver Shadow Saloon SRH11370Jeremy Greene
Age and Authenticity1914 Silver Ghost  54ABPeter Briggs

Prior to 1982, the new R-ROC of Australia Classes were not used.

 1981

Outright Winner1925 Silver Ghost Vauxhall Tourer 40EUFred Robinson
Second1937 25/30 James Young Limousine GRP79Roger Fry
Third1959 Bentley S2 B241AALewis Riches

1980

Fremantle Oval

glb27

Outright Winner1934 20/25 Martin and King Coupe GLB27Harry Thompson
Second1937 25/30 James Young Limousine GRP79Roger Fry
Third1955 Bentley R Saloon  B203ZXCraig Morris

 1979

GRP79

Outright Winner1937 25/30 James Young Limousine GRP79Roger Fry
Best Prewar R-R1934 20/25 Martin and King Coupe GLB27Harry Thompson
Best Postwar R-R1971 Silver Shadow Saloon SRH11370Jeremy Greene
Best Prewar Bentley1935 Bentley 3 1/2 Litre Diskon & Molyneux B20EFTony Packer
Best Postwar Bentley1958 Bentley S1 Saloon BC43CLBob Lamkin

1978

Cottesloe Civic Centre

GTK20

Outright Winner1936 20/25 H J Mulliner Saloon GTK20Gilbert Ralph
Second1968 Silver Shadow CRH 3438Gerald Cornelius
Third1971 Silver Shadow  SRH10497Leon Krasnostein

1977

Castledare

Outright Winner1958 Bentley S1 saloon BC43ELBob Lamkin
Second1934 20/25 Martin and King Coupe GLB27Harry Thompson
Third1951 Silver Dawn Saloon SFC74Brian Meegan
Fourth1968 Silver Shadow CRH 3438Gerald Cornelius

1976

El Caballo Blanco

GTK20

Outright Winner1936 20/25 H J Mulliner Saloon GTK20Gilbert Ralph
Second1963 Silver Cloud 3 SCX317Peter Deacon
Third1968 Silver Shadow CRH 3438Gerald Cornelius
Fourth1934 20/25 Martin and King Coupe GLB27Harry Thompson

1975

Perth Zoo

GTK20

Outright Winner1936 20/25 H J Mulliner Saloon GTK20Gilbert Ralph
Second1963 Silver Cloud 3 SCX317Peter Deacon
Third1968 Silver Shadow CRH 3438Gerald Cornelius
Fourth1934 20/25 Martin and King Coupe GLB27Harry Thompson

1974

Aquinas College

Outright Winner1932 20/25 GAU72Dick Wright
Foundation President's Trophy1932 20/25 GAU72Dick Wright
Best Progressive Restoration1937 35/30 James Young Limousine GRP79Roger Fry
York Rally Prize1964 Silver Cloud 3 SGT85Cole Sangster
May 5 Rally Prize1972 Silver Shadow SRH 14484Ron Ivers
Aquinas Rally Prize1956 Silver Cloud 1 SYB54Rosemary Hammill

1973

El Caballo Blanco

GLB27

Outright Winner1934 20/25 Martin and King Coupe GLB27Harry Thompson

1972

No information

1971

GLB27

Outright Winner1934 20/25 Martin and King Coupe GLB27Harry Thompson

1970

No Information

1969

GLB27

Outright Winner1934 20/25 Martin and King Coupe GLB27Harry Thompson

 1968

Clontarf

Outright Winner1933 20/25 Park Ward saloon GHA12Tom Clarke

1967

GLB27

Outright Winner1934 20/25 Martin and King Coupe GLB27Harry Thompson
Second1933 20/25 GHA12Tom Clarke
Third1925 20 HP Windovers Limousine GLK62Percy Markham
Shell Trophy1954 Bentley R Saloon B201WGBunty Harris
Restoration Trophy1933 20/25 GHA12Tom Clarke

1966

Outright Winner1935 P 2  Thrupp & Maberly Limousine 93TA
Percy Markham

1965

Canning Dam

1965

Outright Winner1912 Silver Ghost Barker Roi des Belges 2082Percy Markham